PACKINT

konszowanie czekolady

Konsze Packint

Produkcja czekolady

Czekolada konszowanie.jpg

Packint oferuje konsze o wydajności

do 500 kg na godz.

Od ziarna kakaowca do czekolady

konszowanie czekolady

Konszowanie czekolady

Konszowanie jest ważnym procesem także ze względu na inne zachodzące w tym czasie procesy, które uszlachetniają czekoladę. Podczas konszowanie następuje redukcja wilgoci w masie (o ok. 40%), zmniejsza się jej lepkość oraz kwasów lotnych (o ok 25%), a także ilość barwników. Wobec tego zmienia się barwa na intensywniejszą, poprawia jednorodność masy przez emulgowanie składników. Należy tu pamiętać, że wszelkie dodatki, takie jak wanilia lub lecytyna, powinno dodawać się w końcowej fazie konszowania

Packint Konsza.JPG

Konsze Packint

Konsza · Pionowa obrotowa koncha do konszowania czekolady po rafinacji, która usuwa kwasowość, nadmiar wilgoci i pomaga w rozwoju reakcji Maillarda. 

Konsza Packint jest wyposażony w powolne mieszadło ze zgarniakami wytwarzającymi cienką warstwę czekolady odkładającą się na ściankach ogrzewanego zbiornika konszy. Mechaniczne zmniejszanie lepkości  to prawdopodobnie najważniejsze i innowacyjne narzędzie maszyny, którego praca jest równoważna z dodatkiem  2-4% masła kakaowego.

 

System recyrkulacji  czekolady od dołu lub do góry gdzie następuje proces natlenienia, ekstrakcja kwasowość. Sterując nadmuchem gorącego powietrza i systemem chłodzenia doskonale panujemy nad całym procesem konszowania.

Dostępne rozmiary konchy to 50 kg, 150 kg, 250 kg, 500 kg, 1000 kg i 2000 kg.

konszowanie czekolady

Produkcja czekolady

Młyn kulowy.jpg

Produkcja własnej czekolady to kontrola wszystkich procesów  produkcji zaczynając od doboru ziaren kakaowca. Niepowtarzalny smak, doskonała jakość, możliwość wzbogacania produkcji własnymi komponentami.

Produkcja Bean to bar rozpoczyna się od selekcji ziaren kakaowca, poprzez prażenie, śrutowanie, mielenie, rafinację, konszowanie dochodząc do temperowanie czekolady i produkcji tabliczek czekoladowych, pralin, czekoladek, czekolady, kończąc na pakowaniu.

W czasie produkcji głównymi etapami mającymi wpływ na końcowy smak, zapach, aromat, jakość końcowego wyrobu – jest prażenie ziaren i konszowanie.

Packint to 40 lat doświadcze

Konsza Packint  Pionowa obrotowa koncha do konszowania czekolady po rafinacji, która usuwa kwasowość, nadmiar wilgoci i pomaga w rozwoju reakcji Maillarda. Urządzenia do produkcji czekolady firmy Packint zmieniły oblicze czekolady. Nasze roastery, winnowery, konsze prasy do masła kakaowego, młyny kulowe to jakość sprawdzona od wielu lat, a nasze urządzenia do produkcji rzemieślniczej są, mniejszą wersją urządzeń przemysłowych. Urządzenia firmy Packint służą do codziennej ciężkiej pracy a nie do pokazów.

Wydajności : 50, 250, 500, 1000. 2000 kg na godzinę

konszowanie czekolady

Packint Konsza
Packint Konsza

Sigep 2020 Konsza
Sigep 2020 Konsza

Packint Konsza
Packint Konsza

Packint Konsza
Packint Konsza

1/4