NUOVA SIMONELLI GROUP

Ekspresy kolbowe do kawy
Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy


W 1936 roku pierwszy raz pojawiła się na ekspresie do kawy nazwa Simonelli, która w kolejnych latach sygnowała kolejne maszyny, stając się wyznacznikiem wysokiego standardu oraz kunsztu rzemieślniczego. Po kolejnych ośmiu dekadach Simonelli nie jest już tylko drobnym drukiem na obudowie maszyny, ale synonimem unikalnego podejścia do wzornictwa oraz produkcji.

Obecnie włoska marka
Nuova Simonelli produkuje nowoczesne ekspresy do kawy   ciśnieniowe i automatyczne, oraz młynki do kawy. Nadal jednak głównym ich zadaniem jest to, co stało u podstaw marki, a więc gwarancja przygotowania wybornego napoju z ziaren Arabiki. Nawiązanie do tradycji w połączeniu z zamiłowaniem nowoczesności pozwoliło stworzyć sprzęt wyjątkowy – nadający się do obsługi przez każdego miłośnika espresso czy cappuccino. Jednocześnie ekspresy ciśnieniowe kolbowe tej włoskiej marki są używane podczas mistrzostw świata przez najlepszych baristów.

Innowacja, wprowadzona dekady temu przez seniora Simonellego, w parzeniu kawy naznaczona była wyjątkową pasją, którą do dziś widać w kunszcie i staranności wykonania każdego ekspresu – zarówno automatycznego, jak i kolbowego.