Urządzenie cukiernicze do produkcji czekolady

Produkcja czekolady

Bean to Bar

Od ziarna do czekolady

Packint to 40 lat doświadczeń. 

Sercem linii do produkcji czekolady typu Bean to Bar jest Młyn kulowy. Packint jest światowym liderem eksportującym swoje urządzenia do ponad 70 krajów.

Urządzenia do produkcji czekolady firmy Packint zmieniły oblicze czekolady. Nasze młyny kulowe to jakość gdzie otrzymujemy czekoladę  o 18-20 mikronach

SOTU 100 KG

Packint oferuje szeroką gamę kompletnych linii, lub pojedynczych maszyn i urządzeń do produkcji płynnej czekolady : prawdziwej czekolady, kremów, polew do oblewania. Linie produkcyjne składają się z topielników tłuszczu, pomp, instalacji technologicznej, załadunku produktów w proszku, młynów kulowych, konch i zbiorników magazynowych.

Linie SOTU  od 10 kg do 1200 kg na godzinę.

Bean to Bar

Produkcja własnej czekolady to kontrola wszystkich procesów  produkcji zaczynając od doboru ziaren kakaowca. Niepowtarzalny smak, doskonała jakość, możliwość wzbogacania produkcji własnymi komponentami.

Produkcja Bean to bar rozpoczyna się od selekcji ziaren kakaowca, poprzez prażenie, śrutowanie, mielenie, rafinację, konszowanie dochodząc do temperowanie czekolady i produkcji tabliczek czekoladowych, pralin, czekoladek, czekolady, kończąc na pakowaniu.

W czasie produkcji głównymi etapami mającymi wpływ na końcowy smak, zapach, aromat, jakość końcowego wyrobu – jest prażenie ziaren i konszowanie.

Bean to Bar

Packint oferuje kompletne linie od wydajności rzemieślniczej po linie przemysłowe

Kompletna linia do produkcji czekolady od ziarna kakaowca:

1. Destoner - selekcja i oczyszczanie ziarna

2. Przesiewacz ziarna

2. Roaster  prażenie ziaren

3. Pre-refiner

4. Winnower

5. Młyn kulowy niskiej prędkości - 10/30/50/100 kg

6. Konsza - pojemność dostosowana do wydajności linii

7. Prasa do produkcji masła kakaowego

8. Temperówki do czekolady

9. Produkcja czekolad, pralin....itp

Linia do produkcji czekolady Bean to Bar

Destoner pierwszy element linii usuwanie kamienie,  odpadów które mogą przybyć w workach z ziarnami kakaowca.

Wydajność 100 kg/h

Przesiewacz posiada trzy sita, segregacja ziaren pod względem jednakowych rozmiarów, ważne podczas procesu jednolitego prażenia.

Roaster Proces prażenia ziaren kakaowca, niezbędny do osiągnięcia bogactwa smaku i jedwabistej konsystencji czekolady. 

Zasilany gazem ( 75% oszczędności w porównaniu do elektrycznego )

Podwójny płaszcz bębna prażenie na zasadzie konwekcji jednolita temperatura. Niektóre ziarna są bardzo delikatnie unikamy

spalenia ich.

Kontrola prędkości mieszania surowca w bębnie regulowana, co pozwala uniknąć pękaniu ziaren.

Wentylator w zależności od pożądanego programowania szybko usuwa nadmiar ciepła, umożliwiając zaprojektowanie prawdziwej krzywej prażenia. Automatyczne otwieranie drzwiczek rozładowczych i pochylenie maszyny umożliwiają niemal natychmiastowe podanie wszystkich ziaren do chłodzącej karuzeli, unikając różnych końcowych czasów prażenia ziaren. Prędkość karuzeli chłodzącej można również kontrolować, aby uniknąć pęknięcia. Roaster wyposażony jest w sterownik PLC + TOUCH SCREEN do programowania krzywej prażenia w 3 różnych fazach prażenia.

W opcji mamy automatyczny dopływ spryskanej wody (natychmiast zamienianej w parę przez ciepło) lub bezpośrednio rozpylanie pary za pomocą generatora pary, oba w celu zwiększenia efektu debakteryzacji.

Rozmiary naszych Roasterów to 5 kg, 35 kg, 100 kg i 250 kg.

Pre-refiner cechą szczególną tej maszyny, w odróżnieniu od innych maszyn do wstępnego rozdrabniania, jest niska prędkość pracy (zasada inspirująca wszystkie nasze maszyny), pasta nigdy nie przekracza 30-35 ° C i Pre-refiner Packint nie jest chłodzony ! W ten sposób unikamy przegrzania i wad końcowego smaku.

Winnower po procesie palenia ziarna zostają umieszczone w specjalnej maszynie, gdzie są siekane na drobne cząstki oraz oczyszczane z zanieczyszczeń (łuska po paleniu).

Packint zapewnia redukcję ziarno kakao w stalówki ( jądro kakaowca ) o czystości 99,9%.

Mało który producent może osiągnąć ten wynik

Posiadamy również Winnower  z podwójnym sitem, z siatką na podajniku wibracyjnym, aby wydmuchać 2 rozmiary stalówki i łuski, poprawiając wydajność dla każdego rodzaju ziarna kakaowca. Dostępna jest także nowa wersja dwóch mocy produkcyjnych. Wydajność 75 / 150 kg/h.

Młyn kulowy MOD.Mill/50 i MOD MILL/130

Pojemność 50 kg i 100 kg

Wydajność 50 kg i 100 kg na godzinę - przy wsadzie produktu do wytworzenia masy kakaowej, zaczynając od wstępnej rafinacji kakao przy wielkości 50 mikronów otrzymujemy czekoladę o 18-20 mikronach

Wydajność 25 kg i 50 kg na godzinę  - przy wsadzie produktu do wytworzenia masy kakaowej, zaczynając od wstępnej rafinacji kakao przy wielkości 200 mikronów 

( z przeszkolonymi operatorami i przy użyciu lukru cukier przy 80 mikronach). otrzymujemy czekoladę  o 18-20 mikronach

Obudowa wykonana  ze stali kwasoodpornej w gat. 304.

Części wewnętrzne ( cylinder, kule, wałek, ramiona) wykonane ze stopu stali

650HB stopni Brinella - stopów przeciwzużyciowe.

Chłodzenie wodą

Młyn kulowy niskich prędkości ( prędkość regulowana)

Konsza · Pionowa obrotowa koncha do konszowania czekolady po rafinacji, która usuwa kwasowość, nadmiar wilgoci i pomaga w rozwoju reakcji Maillarda.

Konszowanie jest ważnym procesem także ze względu na inne zachodzące w tym czasie procesy, które uszlachetniają czekoladę. Podczas konszowanie następuje redukcja wilgoci w masie (o ok. 40%), zmniejsza się jej lepkość oraz kwasów lotnych (o ok 25%),

a także ilości barwników. Wobec tego zmienia się barwa na intensywniejszą, poprawia jednorodność masy przez emulgowanie składników. Należy tu pamiętać, że wszelkie dodatki, takie jak wanilia lub lecytyna, powinno dodawać się w końcowej fazie konszowania.

Konsza Packint jest wyposażony w powolne mieszadło ze zgarniakami wytwarzającymi cienką warstwę czekolady odkładającą się na ściankach ogrzewanego zbiornika konszy. Mechaniczne zmniejszanie lepkości  to prawdopodobnie najważniejsze i innowacyjne narzędzie maszyny, którego praca jest równoważna z dodatkiem  2-4% masła kakaowego.

System recyrkulacji  czekolady od dołu lub do góry gdzie następuje proces natlenienia, ekstrakcja kwasowość. Sterując nadmuchem gorącego powietrza i systemem chłodzenia doskonale panujemy nad całym procesem konszowania.

Dostępne rozmiary konchy to 50 kg, 150 kg, 250 kg, 500 kg,

1000 kg i 2000 kg.

Prasa do produkcji tłuszczu kakaowego ( masła kakaowego )

Do produkcji wszystkich kuwertur i do większości gatunków czekolad (wszystkich tzw. deserowych) potrzebny jest dodatek tłuszczu kakaowego. Przez wymieszanie miazgi kakaowej, o najczęściej spotykanej zawartości tłuszczu 55%, z cukrem-pudrem w stosunku l : l otrzymuje się masę czekoladową o zawartości 27,5% tłuszczu.

Tak mała ilość tłuszczu nie może zapewnić masie czekoladowej prawidłowej dla formowania półpłynnej w temperaturze ok. 30 C konsystencji. Minimalna ilość tłuszczu do produkcji czekolad deserowych wynosi około 30-32%. Brakującą ilość tłuszczu należy dodać w czasie produkcji mas czekoladowych.

Linia do produkcji czekolad

Bean to B ar

BMC Polska G.K

02-467 Warszawa

ul. Stawy 5

woj. mazowieckie

NIP 5223154151

+48 22 571 80 77

+48 506 691 996

+48 571 415 484

+48 791 674 918

biuro@bmcpolska.com

        © 2030 BMC Polska